موتور جدید هواپیمای مافوق صوت X-59 ناسا با نیروی بیشتر برای پرواز آماده می شود

ناسا برای هواپیمای مافوق صوت خود یک موتور جدید دریافت کرده است. این موتور می تواند سرعت این هواپیما را افزایش داده و آن را برای پروازی سریع تر آماده کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، هواپیمای مافوق صوت ناسا با نام X-59 با دریافت یک موتور ۴ متری اکنون بیش از هر زمان دیگری برای پرواز آزمایشی آماده است. ناسا قصد دارد از این هواپیما در ماموریت کوئست استفاده کند.
موتور جدید این هواپیما دارای ۱۰ هزار کیلوگرم نیروی رانش است و سرعت آن را افزایش خواهد داد. ناسا تلاش دارد تا صدای این هواپیما را در زمان پرواز آزمایشی در سال ۲۰۲۵ کاهش دهد.
ناسا تغییر قوانین مربوط به سرعت هواپیماها را بر عهده نهادهای نظارتی دانست و گفته است احتمال دارد در آینده از هواپیماهای تجاری برای حمل مسافر و کاهش زمان سفر استفاده شود.
شرکت General Electric Aviation وظیفه ساخت این موتور را بر عهده داشته است. به گفته ناسا هواپیمای مافوق صوت X-59 با داشتن این موتور می تواند با سرعت ۱.۴ ماخ و تا ارتفاع ۱۶.۷۶۴ متری پرواز کند. ماموریت کوئست ناسا در سال ۲۰۲۷ پایان می یابد و اکنون مراحل اولیه خود را میگذراند. در آن زمان داده های بدست آمده از این ماموریت در اختیار رگولاتوری های ایالات متحده و بین المللی قرار خواهد گرفت.
ناسا در این ماموریت قصد دارد هواپیمای مافوق صوت بدون تولید صدا توسعه دهد. در حال حاضر هواپیماهای مافوق صوت صدای بلندی را تولید می کنند. پرواز این هواپیماها در ایالات متحده و برخی از کشورها به دلیل صدای بلندی که تولید می کنند، ممنوع است.
منبع خبر موتور جدید هواپیمای مافوق صوت X-59 ناسا با نیروی بیشتر برای پرواز آماده می شود پایگاه خبری تکنا به آدرس تکنا میباشد.